[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






Ceva ce sigur nu stiati!
Author : Alecsandru, Category : Discuţii, 2 Replyes, 1253 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
Junior
 
706
POSTS
267
THREADS
50
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0[w]
06-29-2013, 09:56 AM (This post was last modified: 06-29-2013, 09:57 AM by Alecsandru.)
#1
Illuminati (pluralul din latinescul illuminatus, "ilumináții") este un nume care se referă la mai multe grupuri, atât istorice și moderne, atât reale cât și fictive.


Ordinul Iluminaților a fost o societate secretă fondată la 1 mai 1776, în Ingolstadt (Bavaria de Nord), de Adam Weishaupt, care a fost primul profesor de drept canonic de la Universitatea din Ingolstadt . Mișcarea era formată din liber-cugetători, liberali, republicani (deci antimonarhici) și pro-feminini, recrutați din lojile masonice din Germania, și a urmărit să promoveze perfecționismul prin intermediul școlilor de mistere. În 1785, ordinul a fost infiltrat, dezbinat și suprimat mai întâi de către guvern bavarez pentru un presupus complot și apoi în întregul stat (Reich) german. Acuzația adusă a fost aceea că scopul ordinului este să răstoarne toate monarhiile și religiile de stat din Europa.
Mișcarea a fost întemeiată pe 1 mai 1776, în Ingolstadt, de Adam Weishaupt (d. 1830) , educat în școli conduse de iezuiți și care a fost primul profesor laic de drept canonic de la Universitatea din Ingolstadt. Scriitorii din acel timp, ca Seth Payson, credeau că mișcarea reprezintă o conspirație de infiltrare și răsturare a guvernelor statelor europene. Unii scriitori, ca Augustin Barruel și John Robison, chiar au reclamat că Illuminati au fost în spatele Revoluției Franceze, o afirmație că Jean-Joseph Mounier a licențiat în 1801 a sa carte On the Influence Attributed to Philosophers, Free-Masons, and to the Illuminati on the Revolution of France.

Grupul de partizani a primit numele "Illuminati", deși ei se autodenumeau "Perfectibilii". Grupul a fost de asemenea numit Ordinul Illuminati și Illumináții Bavarezi, iar mișcarea însăși a fost raportată la Iluminism (după iluminism). În 1777, Karl Theodor a devenit conducătorul Bavariei. El a fost un susținător al despotismului iluminat și, în 1784, guvernul său a condamnat toate societățile secrete, inclusiv Illuminati.
Scriitori ca Mark Dice, David Icke, Ryan Burke, Jüri Lina and Morgan Gricar au argumentat că Iluminații bavarezi au supraviețuit, posibil până în ziua de azi. Multe din aceste teorii sugerează că evenimentele din lume sunt controlate și manipulate de o societate secretă care se numește Illuminati. Teoreticienii conspirațiilor au afirmat că mulți oameni de seamă au fost sau sunt membrii a societății Illuminati, incluzându-i pe Winston Churchill, familia Bush, Barack Obama, familia Rothschild, David Rockefeller și Zbigniew Brzezinski.

Pe lângă organizația secretă și întunecată, diverse grupări frățești afirmă a fi "succesorii" Iluminaților bavarezi și au folosit deschis numele "Illuminati" în înființarea riturilor proprii. Câteva grupuri care se autodenumesc în oarecare variație "Ordinul Illuminati" folosesc numele direct în numele organizației lor, în timp ce alții, ca Ordo Templi Orientis, folosesc numele ca grad de inițiere în interiorul organizației lor.
Pe scurt, Illuminati este o societate satanista secreta,care controleaza vedetele pentru o promovare a sectei lor.
Ex: Rihanna ,Eminem etc.
Cateva cuvinte cheie : "rain man"
"ela ela ela e e e "
"illuminati"
Si semne intalnite: piramida cu un ochi inauntru, carourile.
Regulament forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Nice One !
 
549
POSTS
265
THREADS
0
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0[w]
06-29-2013, 10:09 AM
#2
Stiu de astia , ba chiar am vizionat si o emisiune acum cateva zile despre ei .
In zilele de azi , mai sunt foarte putini , dar care nu vor sa recunoasca . :)
Regulament forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Junior
 
706
POSTS
267
THREADS
50
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0[w]
06-29-2013, 10:17 AM
#3
(06-29-2013, 10:09 AM)wTF#gReeN Wrote: You are not allowed to view links. Register or Login to view.Stiu de astia , ba chiar am vizionat si o emisiune acum cateva zile despre ei .
In zilele de azi , mai sunt foarte putini , dar care nu vor sa recunoasca . :)
Clar ca nu recunosc,se mai stiu drept Masoni,a aparut o slujba de-a lor pe net,ei vrand sa arate ca cica nu sunt satanisti.....dar sunt de mama focului!
Regulament forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.


Forum Jump: