[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






Becali isi toarna cenusa in cap: "Eu sunt de vina! Filosofia mea e total eronata!"
Author : Giacomo, Category : Sport, 0 Replyes, 922 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
Staff Ts3
 
344
POSTS
104
THREADS
20
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 3.44[w]
03-04-2019, 06:59 PM
#1
Gigi Becali, finantatorul celor de la FCSB, sustine ca este principalul vinovat pentru situtatia in care se afla echipa.


Latifundiarul spune ca filosofia lui despre fotbal a facut ca echipa sa nu aiba forta si sa ajunga sa nu poata invinge ultimele clasate din Liga 1.


Becali marturiseste ca a invatat, in sfarsit, de la Dan Petrescu si ca a descoperit de ce acesta are mai mereu rezultate bune.

"Am stat 15 ani in fotbal si mi-am dat seama ca nu pot sa fac fotbal. Cand m-am lasat pe mana altora aveam 35 de milioane de euro paguba. Ce sa mai spui? Astia nu sunt fotbalisti! Astia pe care ii bate Voluntariul si Chiajna!

Asa e concluzia mea, nu avem echipa puternica! Avem niste jucator tar-tar. La fotbal e razboi, iar noi avem fotbalisti de floricele. La fotbal nu mai merge cu floricele. Noi nu avem fotbalisti puternici. Avem jucatori cu o valoare cat de cat, cu un pic de talent, dar care nu sunt barbati puternici.
Acum mi-am dat seama, ca nu stiam ce face Dan Petrescu. A zis ca nu poate sa ia jucatori de 15-20 de milioane de euro, asa ca ia jucatori puternici si se apara. E o filosofie foarte sanatoasa. Trebuie sa nu primesc gol. Daca dau, e 1-0 si castig. Daca facem alta filosofie a lui Becali, ca eu am adus jucatorii.. Vina e a mea. Eu am adus jucatorii, nu Teja si Dica. Eu i-am adus pe Stoian si Matei, jucatori fara putere, care fac floricele si luam 3 de la Voluntari. Asta e filosofia lui Becali, total eronata si perdanta", a spus Becali la ProX.
Regulament Forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.
You are not allowed to view links. Register or Login to view.


Forum Jump: