[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






Cum dau admin pe server ?
Author : Xenan, Category : Tutoriale, 2 Replyes, 1560 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
Incepator
 
21
POSTS
13
THREADS
0
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0[w]
03-16-2013, 01:56 AM
#1
[1] Am server in pc (HLDS)

1. Ne ducem in folderul unde aveti instalat HLDS > cstrike > addons > amxmodx > configs > users.ini apoi il deschidem cu NotePad / WordPad.
2. Dupa ce l-am deschis ne ducem in josul pagini si si avem niste exemple acolo cum se dau adminele pe: ip/nume & pass/steam.
3. Daca vrei sa dai admin pe IP facem in felul urmator: "IP TAU il gasiti AICI" "" "ACCESUL PE CARE-L VRETI SA DATI" "de" ,de ex: "76.116.111.21" "" "abcdefghijklmnopqrstu" "de" -> "abcdefghijklmnopqrstu" reprezinta accesul !
4. Daca vrei sa dai admin pe NUME si PASS facem in felul urmator: "Nume" "Parola" "ACCESUL PE CARE-L VRETI SA DATI" "a" ,de ex: "Magulicy" "1234567h" "abcdefghijklmnopqrstu" "a" -> "abcdefghijklmnopqrstu" reprezinta accesul !
5. Daca vrei sa dai admin pe STEAM facem in felul urmator: "SteamID Numeric" "" "ACCESUL PE CARE-L VRETI SA DATI" "ce"

Restart la mapa si va baga adminu' sau daca sunteti nerabdatori si inspumati scrieti in consola serverului "amx_reloadadmins"

[2] Am server Hostat

FileZila

1. Ne logam in FileZila ! La host: IP:Serverului, Adresa GameCP.., la Username: Numele contului.., La Password: Parola contului.., La Port nu e nevoie sa scrieti sau daca scrieti, scrieti "21"! si dati quickconnect ! ex: host: gmp.siteul-meu.ro, username:magulicy, password: magu.e.cel.mai.tare

2. Ne ducem in service166 (asa e la mine voi selectati celalalt folder [NU STEAM !]) dupa in cs (iarasi la mine e "cs" la voi poate sa difere hlds etc..) dupa in cstrike > addons > amxmodx > configs > users.ini si faceti lafel ca la passul ->


Quote:4. Daca vrei sa dai admin pe NUME si PASS facem in felul urmator: "Nume" "Parola" "ACCESUL PE CARE-L VRETI SA DATI" "a" ,de ex: "Dreamsy" "1234567h" "abcdefghijklmnopqrstu" "a" -> "abcdefghijklmnopqrstu" reprezinta accesul !
5. Daca vrei sa dai admin pe STEAM facem in felul urmator: "SteamID Numeric" "" "ACCESUL PE CARE-L VRETI SA DATI" "ce"

Restart la mapa si va baga adminu' sau daca sunteti nerabdatori si inspumati scrieti in consola serverului "amx_reloadadmins"

GameCP

1. Deschidem Adresa GameCP ex: gmp.siteul-meu.ro !
2. La username scriem numele contului !
3. La password scriem parola contului ! si apasam LOGIN
4. Acum faceti click unde fac eu in imagine !
Image
5. File Manager > cs (asa e la mine) > cstrike > addons > amxmodx > configs il deschidem si facem ca la passul ->

Quote:4. Daca vrei sa dai admin pe NUME si PASS facem in felul urmator: "Nume" "Parola" "ACCESUL PE CARE-L VRETI SA DATI" "a" ,de ex: "Magulicy" "1234567h" "abcdefghijklmnopqrstu" "a" -> "abcdefghijklmnopqrstu" reprezinta accesul !
5. Daca vrei sa dai admin pe STEAM facem in felul urmator: "SteamID Numeric" "" "ACCESUL PE CARE-L VRETI SA DATI" "ce"

Restart la mapa si va baga adminu' sau daca sunteti nerabdatori si inspumati scrieti in consola serverului "amx_reloadadmins"
Regulament forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.
¥ Arthur ¥
 
665
POSTS
4,836
THREADS
359
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0[w]
02-11-2014, 07:14 PM
#2
Nu s-a mai uitat nimeni.

T/c.
Regulament forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.
¥ Arthur ¥
 
665
POSTS
4,836
THREADS
359
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0[w]
02-15-2014, 06:29 PM
#3
Subiect redeschis!
Regulament forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.


Forum Jump: