[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






[HOT NEWS]GEFORCE® GTX 700 SERIES+Hai sa vorbim de PC
Author : keNy, Category : Support hardware, 1 Replyes, 946 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
Incepator
 
5
POSTS
5
THREADS
0
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0[w]
02-13-2014, 09:36 AM (This post was last modified: 02-13-2014, 10:02 AM by Dey..)
#1
n sfarsit a aparut noua placa Nvidia GeForce GTX 780-TI.Ea nu prea ne aduce asa mare lucru nou,decat faptul ca da cateva + si % in gaming atat,in rest nu prea este cine stie ce.Dar aceste placii au fost facute cu scopul de a fi folosite pentru GAMING.

Ea arata ca gtx 680 numai ca are diferente de racire,pentru ca la gtx se putea incalzii pana la 78 Grade Celsius,si aceasta spre deosebire de celalte aduce aceasta noua inovatie rezista la 110 Grade Celsius,cel putin asa ne spun cei de la nVidia si ca va fi cu un sistem de racire de nemai vazut,dar toti stim asta: Cu 3 coolere suplimentare in carcasa+1 principal+ carcasa speciala care are unde este placa de baza mai multe gratii de airisire.Cu un cooler artic va rezista calculatorul mult(Asta depinde si de procesor).Eu va sugerez sa va luati modelele acelea de i7 cu un M sau K( Eu am K,mi-a dus cand ma jucam NFS:Rivals la 68 de grade celsius,aceasta este foarte bine.Aceste modele M rezista la 100 grade celsius...dar rar gasiti d-alea bune,si de gaming.Si sa va spun ceva: La hosturile acestea mari de jocuri gen:( Metin2,CS,Aion,WOW,LOL) sunt tinute pe niste procesoare de modele M de peste 2,9GHz.
Cele mai bune de gaming sunt Intel Xeom-urile alea care numai se gasesc(Erau pana la 4,5GHz...rupeai cu alea,eu mi-am pastrat unu,si il pastrez in caz ca mi se intampla ceva cu procesorul curent.
Acuma sa vorbim de placa asta video care cica ar fi ``ideealul GAMING-ULUI``

Asa arata ea:

[Image: gtx-780ti-3.jpg]



PURE de performanţă ACCELERAT GeForce ® GTX ™ 780 Ti este cel mai bun gaming GPU pe planeta. Acesta oferă o experienţă extremă să joc la cea mai mare rezoluţie la setările ultra cu performanţă de linişte, cool.
GTX 780 TI GPU motor Specificatii: CUDA miezuri 2880 ceas de baza (MHz) 875 stimuleze ceas (MHz) 928 textura umple rata (GigaTexels/sec) 210 GTX 780 TI memoria Specificatii: memorie viteza 7.0 Gbps Standard memorie Config 3072 MB memorie interfaţă GDDR5 memorie interfaţă lăţime 384 biţi memorie de bandă (GB/sec) 336
SFAT:

Eu spun ca la inovatia ei nu prea se merita.In felul ei este buna,dar credeti-ma ca daca aveti un GTX 480 si un i3 si cativa rami pe-acolo 8GB ram DDR3.Credeti-ma,ca va puteti juca orice daca aveti acestea.Pentru ca majoritatea jocurilor noi cer minim i3 sau i5(Cel putin alea din 2013=> Decembrie,Septembrie,Noembrie,Vara).Va merge si Metro last light,NFS Rivals,Black Flag si chiar mai multe.Nu prea avem nevoie de PC,pentru ca de aceea s-au inventat consolele ca sa ne usureze treaba,aceasta doar o cumperi si are ea deja sistemul ETC si te poti juca linistit fara nici un pic de FPS crescut asa cum v-ati dorit.
Regulament forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Nou venit
         
5,199
POSTS
1,743
THREADS
670
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 37.61[w]

Elite AwardReporterX-Mas SnowflakeDonator Rank 3Easter Cake8YSuit MemberRich Member8YSuit Member5KElite AwardReindeer of X-MaxMinecraft PlayerReporterX-Mas Snowflake8YSuit MemberRich MemberRatClash of Clans PlayerCS:GO PlayerHalloween EventTreasure BoxX-Mas SnowflakeBlackhatSupremeGamerReporterX-Mas Red SocksDonator Rank 3Easter Cake1K5K
04-17-2018, 11:34 PM
#2
Au apărut altele , mă gândesc că asta nu e prea bună acum .

t.c
You are not allowed to view links. Register or Login to view.


Forum Jump: