[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






[IMPORTANT] Boosting Interzis de GameTracker
Author : daNN1eL, Category : F.A.Q, 1 Replyes, 1763 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
Support Tehnic Team
           
146
POSTS
57
THREADS
1910
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 2.81[w]

Halloween EventHalloween EventX-Mas TreeFinnSuit MemberRich MemberDeveloperPot HeadClash of Clans PlayerCS:GO PlayerBlackhatGamerX-Mas Red SocksDrunk MemberLeague of Legends PlayerX-Mas Snowflake
01-18-2018, 10:48 AM
#1
Salutare,
 
Imi fac datoria sa informez ca pe data de 14.12.2017 s-a implementat o noua regula in GameTracker.com dupa cum urmeaza:
> You are not allowed to view links. Register or Login to view.

[Image: pzhRQQC.jpg]
Traducere libera:
- Daca esti suspectat ca folosesti orice tip de boosting [moca sau platit], serverul tau cat si contul [cel ce a facut claim] va fi banat permanent. Nu vom tolera aceasta activitate fraudulenta. Va rugam rankativa serverul corect ca toata lumea.
 
--------------
Ieri, 11.01.2018 regula a fost 'aplicata fortat' si este in curs de aplicare.
 
Mai mult, in urmatorul topic pentru cerere de unban:
> You are not allowed to view links. Register or Login to view.
 
A fost adaugata urmatoarea linie:
[Image: 26Fld9J.jpg]
 
[Folosirea boosturilor]
Implicit, nu se pot face cereri de unban daca serverul a fost suspectat/raportat pentru 'boosting'.
 
---------------------
Din informatiile primite pana in prezent, mai mult de 600 servere au fost banate pe GameTracker.com pana'n prezent [si asta doar in noaptea asta], nu s-au facut diferente de hostator, daca s-a suspectat 'boostingul' i-a ars.
 
 
In momentul de fata am facut o verificare, nu avem nici un server afectat dar pe viitor nu se stie.
---------------------
Dupa cum pare situatia, ei se iau dupa urmatoarele criterii:
- Servere ce sunt 32/32 linie, pe durata noptii.
- Serverele primesc raportari regulate din partea rusilor, sau cei ce se bat pe locu' 1. 
---------------------
 
Asa mai mult ca sigur au banat abuziv si alte servere...
- Pe scurt, GameTracker se duce pe val, nu face diferente si uita ca intr-un fel sau altul chiar aceste 'boosturi' tine in picioare cursa pentru o cifra. 
 
Cum descopera daca are boosting sau nu?
- Nu stiu. Prima mea supozitie este ca ei verifica dupa 32/32 pe linie SAU acei multi utilizatori ce au nume TESTSMECHER(1) (2) (3) si asa mai departe, insa e doar o supoztiie.
 
Pentru cei ce le e oarecum lene sa citeasca, voi scurta:
- Boostingul pe GameTracker este interzis, si daca primesti suficiente raportari poti sa iti iei ban direct.
 
Nu avem nici o interdictie la afiliere.
- Ce faci cu serverul tau este problema ta, indiferent ca-i slowhacking/non-slowhacking sau plin de fete din asia. 

Nota: Acest topic este informativ insa reply-urile sunt acceptate, promovarea de 'hate' va fi cenzurata si sanctionata.
[Image: giphy.gif?cid=ecf05e47150f77975f50f56868...=giphy.gif]
Nou venit
         
5,199
POSTS
1,743
THREADS
670
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 37.61[w]

Elite AwardReporterX-Mas SnowflakeDonator Rank 3Easter Cake8YSuit MemberRich Member8YSuit Member5KElite AwardReindeer of X-MaxMinecraft PlayerReporterX-Mas Snowflake8YSuit MemberRich MemberRatClash of Clans PlayerCS:GO PlayerHalloween EventTreasure BoxX-Mas SnowflakeBlackhatSupremeGamerReporterX-Mas Red SocksDonator Rank 3Easter Cake1K5K
04-17-2018, 10:17 PM
#2
Mulțumim de atenționare !

t.c
You are not allowed to view links. Register or Login to view.


Forum Jump: