[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






Mourinho ii da TARCOALE lui Solari! Anuntul facut imediat dupa umilita Madridului: "N
Author : Giacomo, Category : Sport, 0 Replyes, 991 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
Staff Ts3
 
344
POSTS
104
THREADS
20
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 3.44[w]
03-06-2019, 07:01 PM
#1
Jose Mourinho asteapta un semn de la Florentino Perez. 

si in afara tuturor obiectivelor din acest sezon, Real Madrid a ajuns la momentul reconstructiei, dupa trei sezoane la rand in care a cucerit Champions League.
Jose Mourinho este vazut ca tinta principala a lui Florentino Perez pentru un contract din vara, chiar daca i-a dat contract pe doi ani si jumatate lui Santiago Solari.
Liber de contract dupa ce a fost dat afara de Manchester United, Mourinho spune ca e gata sa revina la Real Madrid!



"Per total am pastrat o amintire fantastica. Munca mea la Real Madrid a fost o experienta unica si diferita de celelalte pe care le-am avut si asta a fost o experienta extraordinara. Am facut lucruri fantastice, am castigat La Liga de o maniera unica dar am avut si momente proaste. Am facut si erori, dar am iesit mai bine ca antrenor si ca persoana dupa aceasta experienta. Sunt linistit'', a declarat Mourinho pentru media spaniola.
Portughezul a avut o etapa secunda si la Chelsea si nu ar respinge o noua experienta cu Real Madrid: ''Nu am avut nicio problema sa revin la Chelsea, nu ar fi niciuna sa revin la Madrid, Porto, Inter sau la toate cluburile la care am fost. Daca cineva te doreste este un sentiment bun. Dar unica echipa care m-a rechemat a fost Cheslea, nu Real Madrid. Lumea scoate lucrurile din context''.
 

Solari: Nu arunc prosopul!

Santiago nu e pregatit sa-si dea demisia de la Real Madrid,
in ciuda criticilor din ultima perioada. Inca mai spera la o revenire miraculoasa in campionat, desi e la -12 puncte de Barcelona.

"Suntem tristi, este dureros. Am facut toate eforturile posibile, insa acest lucru nu a fost suficient. Suntem eliminati", a declarat Solari la finalul partidei de pe stadionul Santiago Bernabeu.
"Acestea sunt opinii care va apartin. Noi suferim si suntem aici pentru a face eforturi si a munci in continuare. Aceasta seara este, fara nicio indoiala, una trista. Nimanui nu ii place sa piarda si cu atat mai putin unei atat de clar. Insa sezonul continua. Ne mai ramane campionatul. Este, desigur, o mare diferenta (de 12 puncte fata de liderul FC Barcelona - n.red.) insa trebuie sa ne ridicam. Real se ridica intotdeauna".
"Nu am acceptat sa vin si sa-mi asum acest rol intr-un moment atat de dificil pentru club, iar acum sa arunc prosopul. Este dreptul dumneavoastra sa aveti o opinie. Eu am venit aici ca sa muncesc si sa dau tot ceea ce am mai bun in mine si in jucatorii mei. Trebuie sa fim profesionisti si sa venim maine la antrenament pentru a lucra si a fi mai buni", a spus Solari. 
Regulament Forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.
You are not allowed to view links. Register or Login to view.


Forum Jump: