[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






Propunere BoJack
Author : BoJack, Category : Discuţii/Sugestii Server, 8 Replyes, 2320 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
Incepator
 
66
POSTS
10
THREADS
0
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0.89[w]
06-10-2019, 08:55 PM
#1
Buna seara, am observat ca nu exista TOPIC pentru Cerere UP.... Daca se poate lua in calcul aceasta propunere de a fii creat un topic pentru cerere UP, cerintele necesare fiind puse de catre K3nZo ... Gen in functie de merite, activitate si ore acumulate, gradele mari dandu-se gen la 150-200h+ 
De asemenea, propun si un anumit numar de ore ce trebuie facut de fiecare admin pe srv in fiecare saptamana. Cu acest motiv, crestem si monotorizarea pe srv, playeri mai multi, etc. Pentru cei care nu indeplinesc acel numar de ore, se iau sanctiuni, avertismente ce sunt stabilite de catre own. Cei care nu pot dintr-o anumita cauza sau anumite probleme, sunt rugati sa anunte prin cerere. Pentru ca nu mi-i se pare normal ca fiecare sa aiba pretentia la up, avand in vedere activitatea zilnica pe srv sau forum. TK.
[Image: Ls7FPzD.gif]
Junior
 
102
POSTS
12
THREADS
0
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 1.28[w]
06-10-2019, 09:01 PM
#2
Chiar imi place acest topic pentru ca stiam ca o sa se faca unul si am vorbit despre asta pe sv cu Bojack.
1)Pro.Daca avem un topic pentru up-uri putem marii activitatea adminilor pe server care isi doresc up,gradele mai mari dandu-se la ore multe 200+
2)Pro.Si asta mi se pare o idee buna deoarece marim activitatea adminilor pe server,eu am avut niste probleme cu pc KenZ0 stie si sunt admini care nu i-am vazut niciodata pe server.Sunt total de acord cu acest topic si as dorii sa se i-a in considerare
Junior
 
192
POSTS
7
THREADS
20
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 2.08[w]
06-10-2019, 09:02 PM (This post was last modified: 06-10-2019, 09:03 PM by orange2108.)
#3
Din ce stiu eu Kenzo da UP cand considera ca este necesar si se merita. nu toti adminii au timp sa intre in fiecare zi . Unii sunt la munca/facultate . Cum nici eu nu pot intra zilnic pe server. Deoarece munca imi ocupa 10-11 ore zilnic.
Eu sunt Contra pentru aceasta propunere. Sorry !
EDIT : Daca sunt ADMINI pe aici care au intrat in vacanta sa zic asa si n au ce face cu timpul liber sa joace linistiti ca nu i incurca nimeni !
Incepator
 
51
POSTS
7
THREADS
40
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0.67[w]
06-10-2019, 09:04 PM
#4
Dupa parerea mea, propunerea asta este una foarte buna adica asa chiar ar creste mult serverul daca ar vedea adminii activi si ocupandu-se de server si admini la randul lor sa respecte playerii si playerii adminii eu zic ca asa ar creste enorm de mult serverul si va zic din propie experienta staff-ul face tot pentru ca un admin iti poate face imagine proasta si imagine buna o idee foarte buna.
Nu stiu daca sunt in masura sa-mi dau cu parerea doar avand slot, dar eu sunt PRO.
Pb.WtfCs.Com
       
2,006
POSTS
226
THREADS
876
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 2.49[w]

MOTM8Y1K
06-10-2019, 11:06 PM (This post was last modified: 06-10-2019, 11:13 PM by KenZ0.)
#5
Ideea este in felul urmator!
Eu pana acum nu am pus pret pe cantitate ci pe calitate  când vine vorba de up! Nu imi place ideea ca un admin slab pregatit care petrece multe ore pe server,dar avant un caracter jegos(chiar nu ma refer la nici un admin, am specificat sa nu se simta bojack ) sa fie mai mare in grad ca un admin bun , gen "Fanta" "Jow R," "Drivers (momentan inactiv)!" tocmai de aceea am preferat sa dau up in functie de cat il duce capul pe admin!

Up urile se primesc in fuctie de activitatea pe forum, ban list, actvitate saptamanala si cel mai important lucru "ce face acel admin când intra on pe server/forum"

Sunt cazuri in care un admin care petrece 3 ore pe server zilnic si nu baneaza nici un codat si când intra un admin mai bun "gaseste 3 codati in o ora" asata cum sa o explic? Tocmai d-asta am dat, si o sa dau up in functie de "capacitatea adminului"

In schimb, suntem toti oameni si fiecare avem treaba mult mai importanta decat sa stam ore intregi pe un joc si atunci sa vina KenZ0 si sa zica "Baa tu de ce nu iti faci timp pentru server? Si adminul imi spune , stai mai sefulica ca am si eu servici si alte alea..si atunci sa zica KenZ0, ok remooov!" :)) Nu ..nu e ok!

Eu nu zic ca nu va inteleg dorinta sa stiti exact când o sa primiti Up! Doar ca asa o sa iasa discutii intre admini , si stiti asta!
Gen, ala sta spec si face oree sa primeasca Up, 

O sa apara multe reclamatii....si certuri ..etc. Si imi e scaba de asa ceva, pentru ca eu am facut serverul asta nu sa ma joc eu (dupa cum vedeti nu prea joc)
am facut serverul asta pentru sutele de jucatori romani care sunt nevoiti sa joace paintball pe servere straine!

In plus pentru o monitorizare mult mai severa am nevoie de cineva care sa se ocupe de asta, si care sa aiba un grad mai mare! Gen Fanta!
Mai da ti va cu parerea si vedem ce facem!
You are not allowed to view links. Register or Login to view.

[Image: 2PcOR2h.png] 

Apreciezi munca mea? Nu uita sa imi dai like :) 
 You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Incepator
 
51
POSTS
7
THREADS
30
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0.67[w]
06-11-2019, 01:17 AM
#6
Total deacord cu Kenz0!
[Image: L5p1FYT.gif]
"Many things that seems threatening in the dark,become more welcoming when we shine a light on them."
"Maybe for the world you are just a person,but for a person you are the entire world."
"Nothing is impossible,the word itself says :
"If the pain will ever speak,then my pain will scream."
''The fastest way to happiness is to avoid the reality."
                                                                                           Marcus © COPYRIGHT
 
Instagram> 7mrcs

Incepator
 
66
POSTS
10
THREADS
0
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0.89[w]
06-11-2019, 01:24 AM
#7
(06-10-2019, 11:06 PM)KenZ0 Wrote: You are not allowed to view links. Register or Login to view.Ideea este in felul urmator!
Eu pana acum nu am pus pret pe cantitate ci pe calitate  când vine vorba de up! Nu imi place ideea ca un admin slab pregatit care petrece multe ore pe server,dar avant un caracter jegos(chiar nu ma refer la nici un admin, am specificat sa nu se simta bojack ) sa fie mai mare in grad ca un admin bun , gen "Fanta" "Jow R," "Drivers (momentan inactiv)!" tocmai de aceea am preferat sa dau up in functie de cat il duce capul pe admin!

Up urile se primesc in fuctie de activitatea pe forum, ban list, actvitate saptamanala si cel mai important lucru "ce face acel admin când intra on pe server/forum"

Sunt cazuri in care un admin care petrece 3 ore pe server zilnic si nu baneaza nici un codat si când intra un admin mai bun "gaseste 3 codati in o ora" asata cum sa o explic? Tocmai d-asta am dat, si o sa dau up in functie de "capacitatea adminului"

In schimb, suntem toti oameni si fiecare avem treaba mult mai importanta decat sa stam ore intregi pe un joc si atunci sa vina KenZ0 si sa zica "Baa tu de ce nu iti faci timp pentru server? Si adminul imi spune , stai mai sefulica ca am si eu servici si alte alea..si atunci sa zica KenZ0, ok remooov!" :)) Nu ..nu e ok!

Eu nu zic ca nu va inteleg dorinta sa stiti exact când o sa primiti Up! Doar ca asa o sa iasa discutii intre admini , si stiti asta!
Gen, ala sta spec si face oree sa primeasca Up, 

O sa apara multe reclamatii....si certuri ..etc. Si imi e scaba de asa ceva, pentru ca eu am facut serverul asta nu sa ma joc eu (dupa cum vedeti nu prea joc)
am facut serverul asta pentru sutele de jucatori romani care sunt nevoiti sa joace paintball pe servere straine!

In plus pentru o monitorizare mult mai severa am nevoie de cineva care sa se ocupe de asta, si care sa aiba un grad mai mare! Gen Fanta!
Mai da ti va cu parerea si vedem ce facem!
Boss, consider ca tot ceea ce am facut, a fost complet ok, nu sunt lingau sau altele, nu ma dau dupa unde e mai bine, ci dupa dreptate! consider ca absolut tot ceea ce se intampla si absolut orice invatare , se face prin experienta !    Nu poti sa dai pro sau contra la cereri pt admin. slot ,etc atata timp cat tu nu faci minim 1h pe srv in fiecare zi! Pt ca nu mi-i se pare corect sa dai pro sau contra pe forum, atata timp cat tu nu stii despre ce e vorba pe srv ! Cat despre capabilitate, totul se invata, nimeni nu s-a nascut invatat! Tk.
[Image: Ls7FPzD.gif]
Junior
 
110
POSTS
4
THREADS
50
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 1.19[w]
06-11-2019, 10:54 AM
#8
Sa-mi dau cu parerea si aici, asa ca zic in felul urmator: un admin primeste up cand merita, nu cand doreste. Am avut admin pe multe servere de-a lungul timpului si mereu era bataia aia pentru UP-uri si tin sa-i dau maxim de dreptate lui Kenzo in aceasta privinta (si anume ca o sa fie certuri si reclamatii peste reclamatii si toate cele) de care nu ne lipsim. Cautam sa ne marim echipa si serverul, nu invers. Pe de alta parte stiu si inteleg dorinta aceea de a avea un grad cat mai mare, asa ca in urma propunerii voastre o sa vin si eu cu propunerea mea (bineinteles, preluata de pe o alta comunitate care azi nu mai exista dar care mi-a placut cel mai mult in privinta evidentei adminilor si activitatea acestora): KenZO personal, sau cu un mic ajutor de la cine crede el ca-i este ai apropiat, la fiecare final de luna, ia toti adminii pe rand si ii "pureca" la ore, la ban-list, la activitate pe forum (cereri si altele), la comportament si toate cele. Asadar, la fiecare final de luna Kenzo hotaraste, in functie de ce vede, 1-2 admini care iau up (sau mai multi, dupa caz), 1-2 care iau down (din nou dupa caz pot fi mai multi), iar restu care stagneaza la gradul actual. Si sa se faca o lista cu numele tuturor adminilor in dreptul carora se va scrie +1, sau -1 sau -- .
Asadar fara cereri de UP pentru a nu se crea un haos, ci Kenzo sa hotarasca pentru fiecare dintre noi la final de luna.
Pb.WtfCs.Com
       
2,006
POSTS
226
THREADS
876
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 2.49[w]

MOTM8Y1K
06-11-2019, 02:42 PM
#9
Dar intr un final! O sa discut cu Fanta si Forest1 sa vedem la ce rezultat ajungem!
I-am mentionat pe cei doi pentru ca au un grad mai mare pe server!
You are not allowed to view links. Register or Login to view.

[Image: 2PcOR2h.png] 

Apreciezi munca mea? Nu uita sa imi dai like :) 
 You are not allowed to view links. Register or Login to view.


Forum Jump: