[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






Steaua nu e dispusă să accepte pretenţiile lui Sânmărtean: "Vrea 400.000 € pe an?"
Author : Destroyer, Category : Ştiri, 0 Replyes, 454 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
STARBOY
       
1,714
POSTS
1,354
THREADS
650
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 1.64[w]

8YDrunk Member1K
12-26-2014, 01:42 PM
#1
Prelungirea contractului lui Lucian Sânmărtean este principala precocupare a steliştilor în această iarnă. La începutul anului următor, mijlocaşul poate semna cu orice echipă. Pentru a evolua în continuare în Ghencea, Sânmărtean, care câştigă 240.000 de euro pe an, vrea mai mulţi bani.

"A şi spus că ar vrea 400.000 de euro sau ceva asemănător salariu. Salariu de 400.000 pe an?!!! Păi cred că e mai greu, 400.000, cu tot cu taxe, înseamnă că vrea 700.000 sau 800.000, că 300.000 cred că sunt taxe şi atunci taxele astea intră în bugetul Stelei. Merită să plusezi puţin mai mult, dar nu joacă singur. Sigur că merită, dar nu ştiu dacă singur", a declarat preşedintele de onoare al Stelei, Viorel Păunescu, pentru Digi Sport.

Viorel Păunescu a fost impresionat de evoluţiile lui Sânmărtean, însă crede că vedeta roş-albaştrilor nu va mai putea ajuta multă vreme campioana. În martie, Sânmărtean împlineşte 35 de ani.

"Sigur că Gigi Becali îl vrea pe Sânmărtean, pentru că el a vrut de la început să vină aici. Sânmărtean şi-a schimbat cu 180 de grade comportamentul lui de la alte echipe. Păcat că a fost foarte talentat şi acum are o vârstă care se duce spre 35 de ani şi de aici încolo e puţin mai greu de apreciat", a mai afirmat Viorel Păunescu.

34 de ani are Sânmărtean

4 goluri şi 14 pase decisive a reuşit Sânmărtean la Steaua în acest sezon, în 27 de meciuri jucate în toate competiţiile

"Dacă aveam un an prost şi Steaua mi-ar fi propus prelungirea, aş fi zis "OK, daţi-mi cât credeţi". Dar am avut un an bun şi trebuie ţinut cont de asta. Dacă se doreşte prelungirea, cred că putem ajunge la un acord" - Lucian Sânmărtean.
Regulament forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.


Forum Jump: