[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






Ce jocuri te vei putea juca pe PlayStation 5 si Xbox Series X|S in ziua lansarii?
Author : sSonic y CS, Category : Info & Goals, 0 Replyes, 656 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
Moderator
     
68
POSTS
4
THREADS
40
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0.82[w]

JakeFinnDrunk MemberGamerCool CatRabbitRatClownLeague of Legends PlayerCS:GO Player
11-10-2020, 09:03 PM
#1
[Image: 36276.jpg]
Ce jocuri te vei putea juca pe PlayStation 5 si Xbox Series X|S in ziua lansarii?

Le-am vazut, le-am aflat secretele si ne pregatim de lansarea noilor console care vor da startul unei noi generatii. Dar dupa atat vorbaraie despre consolele in sine, nu ar trebui sa aruncam o privire si la jocuri? Pana la urma tre’ sa avem si ce sa jucam daca tot investim in PlayStation 5 si Xbox Series X|S. Asadar am alcatuit o lista (cam scurta) de titluri pe care le vom putea juca inca din ziua zero pe fiecare dintre cele doua console.

Din fericire, generatia trecuta de console nu a rezistat atat de bine in timp. Din aceasta cauza, multi gameri au preferat sa astepte noile console pentru a juca anumite titluri. Dezvoltatorii au inteles asta, astfel avem si cateva jocuri interesante care vor primi upgrade-uri pentru PlayStation 5 si Xbox Series X|S. In acest fel, lista de jocuri din ziua lansarii nu arata foarte rau.


[Image: 98234895555756686006.png]



Pe langa titlurile din aceasta lista, trebuie sa luam in considerare si compatibilitatea cu jocuri de pe generatiile trecute. Atat PlayStation 5, cat si Xbox Series X|S vor putea rula majoritatea titlurilor de pe generatia trecuta de console. Mai mult de atat, consola celor de la Microsoft va duce mai departe aceasta posibilitate, incluzand si titluri de Xbox 360 sau Xbox Clasic. In acest fel, cred ca ziua lansarii nu va fi deloc saracacioasa ca si cantitate de jocuri, doar ca nu este la fel de interesanta precum generatiile trecute din cauza lipsei de jocuri next-gen. Iar ca o mica paranteza, se pare ca PlayStation 5 v-a fi region free, astfel jocurile nu vor mai fi blocate PAL sau NTSC.

Xbox Series X|S a fost lansat chiar astazi, insa nu am avut ocazia sa-l folosesc pentru a vedea ce poate face. PlayStation 5 pe de alta parte, va fi lansat oficial poimaine, 12 Noiembrie 2020 in Statele Unite ale Americii, Japonia, Coreea de Sud, Australia, Noua Zeelanda, Mexic si Canada, urmand sa ajunga in Europa si restul lumii cu intarziere, pe data de 19 Noiembrie 2020.

DATE PRELUATE.


Forum Jump: