WTFCS Community | Gaming community @ since 2011

Full Version: Tutorial skinuri MO&FOCA [R0botzi] pe server
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Tutorial skinuri MO&FOCA [R0botzi] pe server

Descriere: Folosind acest tutorial veti putea modifica skinurile playerilor [T's/CT's] cu cele din bine cunoscutele episoade cu R0botzi [ MO&FOCA ]

Autor tutorial: b0beluu-

De ce avem nevoie ?
1. Pentru inceput downloadam skin'urile cu R0botzi -> You are not allowed to view links. Register or Login to view. [PAROLA LA ARHIVA ESTE: mapping.ro ]
2. Intram in cstrike/models/player si creem 2 foldere -> MO , respectiv FOCA . Dupa aceea adaugam fisierul mo.mdl in folderul MO , iar foca.mdl in folderul FOCA.
3. Downloadam You are not allowed to view links. Register or Login to view. // You are not allowed to view links. Register or Login to view.
4. Fisierul players_models.ini il adaugam in addons/amxmodx/configs
Fisierul players_models.amxx il adaugam in addons/amxmodx/plugins
Intram in addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugam jos sub toate pluginurile urmatoarea linie:
Code:
players_models.amxx
Acum intram in addons/amxmodx/configs/players_models.ini , stergem tot ce este in el si adaugam urmatoarele:
Code:
"terror" "foca"
"guerilla" "foca"
"leet" "foca"
"arctic" "foca"
"gsg9" "mo"
"gign" "mo"
"sas" "mo"
"urban" "mo"
In acest caz , CT's vor fi MO , iar T's vor fi FOCA. Daca vreti invers nu aveti decat sa modificati schimband in loc de foca puneti mo si invers..

Cam atat.. numai bine :)
l-a incercat cineva? :))
Super tare pentru un server de Fun Cs.... Ma gandesc ca poate deschid eu unul :X... Are briza MARE la playeri:X
Poate priza, Iustin.
Nu imi plac mizeriile alea de "filmulete", dar un server cu asa ceva ar fi frumos.
cred ca esti prima persoana care o aud ca nu-i plac videoclipurile cu robotii :))

si da le-am incercat eu acum ceva vreme pe un server facut pt amici la mine in pc....era caterinca totala pe server =))
Sooper Bravo;)
Sper ca aveti si un hosting bun,pentru ca atunci cand o sa incarcati modelu pe server sigur va va manca ceva resure.
P.S:Cele mai bune servere sunt cele clasice
Contra. Le-am incercat pe serverele mele . Pentru a lua cu head trebuie sa ridici tinta mai sus de cap.. adica trebuie dat in aer . + grafica skinurilor e la o calitate redusa.. va puteti da seama de asta si din marimea fisierelor din arhiva. Parere finala CONTRA.
E frumos, doar ca are mici buguri cum ar fi la MO dupa ce moare ramane in picioare nu care.!
Nu s-a mai uitat nimeni.

T/c.
Pages: 1 2