WTFCS Community | Gaming community @ since 2011

Full Version: Samsung root
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Salutare.

Nu prea ma pricep eu la android si vreau sa fac un root la un samsung galaxi xcover s5690 sai pun androidul gingerbread 2.3.6 sau 2.3.7.

Cine are timp sa caute un tutorial cum sa il rootez si bine inteles si un link download softului.


Multumesc!


uite aici tutorialul! este acelasi lucru pt toate telefoanele android

uite aici softul gingerbread 2.3.6 : You are not allowed to view links. Register or Login to view.

uite aici programul odin : You are not allowed to view links. Register or Login to view.


Iti recomand din propia experienta sa te duci cu el la un service autorizat si sa-ti faca ei up! Pt ca tu neavand experienta in asa cva ai toate sansele sa-l strici definitiv! uita-te la tutorialu de mai sus si vezi la ce riscuri te expui...Iti zic din propie exterienta am avut un galaxi sII si am incercat sa ii fac eu rot dar am gresit si nu se mai poate repara ! Acum am un galaxi note si avea pe el un gingerbread 2.3.5 si m-am dus cu el la service si mi-au facut aia up la Android 4.1, Jelly Bean si ma costat 30 lei deci...
Asta am gasit si eu.da exact cum zice si in video fiecare telefon se rooteaza altfel.
Mie imi trebuie pentru xcover s5690 si nu vreau sa ii fac up doar sa reinstalez.
(11-15-2012, 11:58 AM)Dark Angel Wrote: You are not allowed to view links. Register or Login to view.Asta am gasit si eu.da exact cum zice si in video fiecare telefon se rooteaza altfel.
Mie imi trebuie pentru xcover s5690 si nu vreau sa ii fac up doar sa reinstalez.

pai daca vrei doar sa instalezi cel mai simplu e sa revii la setarile din fabrica!

cand zice ca fiecare telefon se ruteaza altfel se refera la faptul ca sunt diferite softurile! dar tot prin odin se ruteaza telefoanele android!

sau poti incerca samsung kies il descarci de pe net si urmezi tutorialu :
You are not allowed to view links. Register or Login to view.

precizez ca eu prin kies am stricat telefonul pe ca se blocase procesul...
da pentru ca nu tia suportat telefonu.dar puteai sa il faci daca puneai androidul vechi pe SD si dupaia isi revenea
(11-15-2012, 01:00 PM)Dark Angel Wrote: You are not allowed to view links. Register or Login to view.da pentru ca nu tia suportat telefonu.dar puteai sa il faci daca puneai androidul vechi pe SD si dupaia isi revenea

si cum faceam treaba asta ?
pai iti pui androidul pe cardul sd si ii dai restart si el o sa ruleze androidul de pe sd.
ok si cum instalez androidu pe card? as aprecia daca mi-ai raspunde!