WTFCS Community | Gaming community @ since 2011

Full Version: Metin:O lume a singuratatii
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Cu Totii stim ca copii dar si oamenii joaca metin.Dar acest joc creeaza dependenta si te dezlipesc de lumea normala si te face sa devii robot.Parintii care "spun"ca isi iubesc copiii si ii lasa la jocuri pana tarziu,ei nu isi dau seama ca gresesc enorm,mai ales daca ii lasa sa joace Metin 2


Parintii care chiar isi iubesc copiii,trebuie sa ii lase 2-3 ore pe zi pe jocuri,dar nu metin sau alte jocuri MMORPG care creeaza dependenta.Ar trebui sa joace jocuri logice pe calculator.Daca va plictisiti,duceti-va sa va jucati(daca sunteti la tara),daca sunteti la oras,trageti un pui de somn sau invatati.

La metin trebuie sa te lupti cu monstrii ,cu oamenii si sa faci sabii care mai de care perfecte,dar acest joc iti poate goli cardul.Copii care sunt obsedati de putere,se uita pe cardul tau si iti consuma bani prin donatii.Cand nu le pica bonusuri bune,bat in masa/birou si se enerveaza degeaba.Daca te lupti prea mult intr-o zi,viseaza cu ochii deschisi sau noaptea viseaza ca se bate cu monstrii si poate sa mearga in somn.Deci Metinul este un joc care te distruge pe dinauntru,dar si dinafara.
Este foarte adevarat acest lucru. Metin2 creeaza dependenta... si eu am trecut prin aceasta dependenta eram tentat sa bag bani in joc cu cat cresteam in lvl. Si in momentul de fata mai joc Metin2 dar foarte rar 20 minute pe zi :)) pana in momentul de fata nu am investit nici un ban in acest joc si sunt multumit de asta... Cand merg spre liceu nu exista zi sa nu aud un copil "Astazi ia mama banii am sa ii fur 50 lei ca sa imi cumpar obiectul X in metin2"

Sfat: Daca jucati acest joc nu va aruncati direct la banutii din buzunar sa deveniti "bun" in joc. Jucati de placere dar cu pauza altfel riscati sa nu mai puteti iesi din lumea virtuala
si eu mam jucat metin... cadn ma jucam incepeam sa vorbesc nu mai de el....dar nu am ajuns sa dau donatii...il stiam pe tata de frica daca ma preindea :l :))
Off: Green apreciez părerea ta, dar incearca sa corectezi unele greseli gramaticale.(sfat pretenesc :-* , nu e de rău). Vine acusi preafericitul si iti sterge postul.
On: La fel si eu, cunosc multi care joaca metin2, multi prosti cu bani. Investesc milioane in jocul ăla. Eu unul as fi pro pentru restrictia de a se juca din ro.