WTFCS Community | Gaming community @ since 2011

Full Version: Cum pot sa fac sv_donwload la srv meu
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Va rog frumos , imi spuneti si mie cum pot sa imi fac sv_donwload la serverul meu :( ajutatima va rog
(10-30-2013, 09:10 PM)donciulaa Wrote: You are not allowed to view links. Register or Login to view.Va rog frumos , imi spuneti si mie cum pot sa imi fac sv_donwload la serverul meu :( ajutatima va rog

Deobicei.. firmele de host iti ofera si fast download.. ai srv-ul hostat ? :)
Trebuie sa ai domeniu web, adica sa detii o pagina web (site) si sa creezi un sub-domeniu. si vei putea face sv_download
Sorry.. am citit gresit.. uite cam asa poti sa iti faci un fast dwd...

E simplu daca dispui de un host, de creat faci cam asa:
te loghezi prin FTP:
1. Faci un folder numit hlds_resources (sau cum doresti tu)
2. In el faci foldere la fel ca in structura hlds cele mai necesare foldere sunt:
Code:
/gfx/
/gfx/env
/maps/
/models/
/sound/
/sprites/
3. Si in fiecare copiezi fisierele de pe Server gen din maps de pe server, copiezi toate fisierele .bsp , .txt in maps de pe host s.a.m.d
Iar in folderul radacina hlds_resources se pune fisierele de tip .wad nimic altceva.
ATENTIE! Fisierele de tip .res, .ztmp, .cfg nu sunt necesare.
4. Te duci in server.cfg si adaugi cvarul:
Code:
sv_allowdownload "1"
sv_allowupload "1"
sv_downloadurl "http://hostultau.com/hlds_resources/"

Iar daca vrei ca acest folder sa nu fie vizibil de altii sa se foloseasca de el faci un nou fisier in hlds_resources numit .htaccess si adaugi asta in el:
Code:
Options -Indexes
E hostat serverul. Dar nu stiu sa fac sv_donwload
Citeste cu atentie tutorialul pus de t1k. si iti vei crea propriul sv_downloadurl
You are not allowed to view links. Register or Login to view. in loc de asta pun unde am eu hostat srv nu ??
acolo trebuie sa pui siteul pe care ai urcat acele fisiere. Uite un exemplu de sv_downloadurl:
You are not allowed to view links. Register or Login to view.
bine daca am alte modele care nu le are serverul se descarca?
Ai server hostat la DreamServer... Uite aici un tutorial de activare a functiei sv_downloadurl
You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Iti da tot ce trebuie sa faci
Pages: 1 2