WTFCS Community | Gaming community @ since 2011

Full Version: Cum scapam de LAGG-uri si crestem considerabil FPS
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Deci niste comenzi utile pentru un CFG
hisound 0 (scade calitatea sunetului, foloseste procesor mai putin, creste fps)
cl_minmodels 1 (vezi doar cate-un model pentru fiecare echipa, la tero e leet, la ct e gign, mai putine modele de incarcat, creste fps)
m_filter 0 (este ceva la mouse, am observat ca e smoothness, foloseste procesorul daca e pe 1, deci pe 0 creste fps)
cl_weather 0 (opreste ploaie, ninsoare si alte balarii, creste fps)
r_decals 2 si mp_decals 2 (astea 2 sunt impreuna, iar daca le setezi asa n-o sa mai vezi spray-urile, urmele de la gloante pe pereti, sangele pe pereti, creste fps)
cl_shadows 0 (scoate umbrele, creste un pic fps)
gl_picmip 1/2/3 (0 este default, dar cu cat cresti valoarea, 3 fiind maxim. se va vedea din ce in ce mai prost, se pot vedea modificarile doar daca o setezi cand intri in cs fara sa fi intrat pe vreun server inainte, recomand 1 ca sa se vada cat de cat decent si bineinteles, creste fps)
cl_corpsestay 10 (cate secunde sa stea cadavrul unui jucator intins pe jos de cand l-ai omorat, daca dispare repede, creste fps)
hud_draw 0 (face tot hud-ul sa dispara, dar probabil stii deja daca joci hns, creste fps)
fps_max 101 si fps_modem 101 ( creste fps considerabil )
cl_uprate 2500 si rate 25000 ( de asemenea aceste comenzi cresc considerabil fps )


Aditional putei incerca acest CFG anti-lagg care mie imi merge destul de bine , este recomandat in special pentru STEAM ! -> You are not allowed to view links. Register or Login to view. copiati amandoua fisiere in /cstrike si cand intrati in CS scrieti exec muje.cfg in consola apoi va modificati voi setarile la mouse , tinta , nume etc !
Un joc placut :)
De asemea voi face un Tutorial cu niste "Tweak-uri" si "Niste comenzi" pentru a inbunatati viteza PC,=> Ca si Cs-u va merge mult mai bine :)
Subiect redeschis!
Testat CFG. Imi merge mai ok!