WTFCS Community | Gaming community @ since 2011

Full Version: [Bancuri] SeNzOr
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ion vine acasa si o gaseste pe Maria dezbracata.
- De ce esti dezbracata, tu, Marie?
- Pai, nu am in ce sa ma imbrac!...
- Cum adica, n-ai? intreaba Ion si deschide sifonierul.
- Uite: fuste, bluze, pantaloni... Salut Gheorghe!... rochii...




Ion si Maria sarbatoresc 50 de ani de cand s-au luat.
- No, Marie, amu ca suntem si noi batrani, hai spune-mi sincer a cui e mezinul, ca nu samana deloc cu ailalti cinci coptii ce-i avem!
- Pai ma', Ioane, sa stii ca nu te mint! Asta e al tau sigur!...




Ion se duce la medic pentru ca avea scula tare mica. Medicul face si drege cu tratamente si extensii incat incepe sa-i creasca lui Ion scula. Si creste, si creste... La un moment dat ajunge la 40 de cm si Ion zice:
- No, pana aci, ca deja e pre mare!...
Se duce iar la medic insa medicul nu-i da decat o singura solutie: operatia. La care, Maria, ingrijorata il intreaba pe medic:
- Da, domnu' doctor, cam cat timp va trebui sa poarte Ion a' meu carjele?
- Da cine a zis de carje? - intreaba doctorul?
- Pai -zice Maria- doar o sa-i lungiti picioarele, nu?!?...



Maria avea chef de facut dragoste, asa incat il cheama pe Ion la ea. Dupa ce incep 'meciul', Maria incepe:
- Ioane, mai la stanga!... Nu asa, mai la dreapta!... Nu ma', mai in fata!... Nu ma', mai la stanga!...
La un moment dat, Ion, se ridica nervos si zice:
- Auzi, Marie, m-ai chemat sa facem dragoste, sau ca sa ma inveti sa parchez?...



Ion se duce la pasune, cu vaca sa si o intalneste pe Maria, care isi pastea taurul. Evident, taurul Mariei sare pe vaca lui Ion. Dupa ce 'povestea' se incheie, Ion ii face cu ochiul Mariei, ii zambeste sugubat si o intreaba:
- Ce zici sa fac si io ce o facut taurul?
Atunci, Maria ii raspunde intepata:
- Fa ce vrei, Ioane! Doara ii vaca ta!...