WTFCS Community | Gaming community @ since 2011

Full Version: [Bancuri] SeNzOr
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Maria iese din casa si-l striga, cat o tinea gura, pe Ion care era pe celalalt munte la coasa:
- Ioaaaaaaaneeee!... Haaaai la masaaaaa!...
Chiar atunci, trece pe acolo un turist. Vazand el zbuciumul Mariei, ii zice:
- Luati binoclul asta si uitati-va putin! Poate ca Ion nici nu-i acolo!...
Maria ia binoclul se uita si zice (cu vocea stinsa):
- Auzi, mai Ioane?... Acum, ca tot te-ai asezat putin pa iarba, haida la masa!...



Ion se duce la Maria acasa si - nu dupa multa vreme - incep sa se sarute.
Maria se duce pana la baie. Ion, ramas in dormitor, se gandeste: 'daca ma mai sarut
mult cu Maria o sa-mi cada proteza in gura ei si ma fac de rusine; mai bine o scot!
Scoate proteza si o pune in buzunar. Intre timp, Maria se gandeste (in baie fiind):
'daca ma mai sarut mult cu Ion, imi cade proteza in gura lui si ma fac de rusine!'
Si-o scoate si o pune intr-un dulap. Revenind in camera, reincep sa se sarute.
La un moment dat, incalzindu-se, Ion ii zice:
- Haide, Marie, musca-ma!...
La care, Maria:
- Cu se?!?...



Ion si Maria se duc la o petrecere... Dupa o vreme, deja ametiti, se duc in fan si fac dragoste salbatic, dupa care Maria zice:
- Ioane, daca-i baiat cum o sa-i zicem?!?...
- David Copperfield, raspunde Ion scotandu-si tacticos prezervativul...



Ion si Maria - proaspat casatoriti...
Intr-o zi, pe cand Maria era plecata de-acasa, Ion trebaluia prin ograda... Apare Vasile si de departe ii striga:
- Ioaneeee!... Mai Ioaneee!... Vezi ca Maria ta e cu Gheorghe in porumb!...
Cand aude Ion una ca asta, se face negru de furie, ia furca si pleaca in graba catre tarla. Dupa o vreme, se intoarce cu palaria pe ceafa, fluierand fericit...
Vasile il intreaba:
- No, care-i treaba?!?...
Ion ii raspunde tacticos:
- Tatu-i bine!... Nu era porumbul meu!!!...



Ion si Maria, tineri casatoriti, sunt certati si nu comunica intre ei, decat prin biletele, pentru a nu-si vorbi.
Intr-o seara, Ion ii scrie Mariei: 'Marie, maine dimineata trezeste-ma la 4.30, ca sa merg la coasa!'
Cand se trezeste Ion a doua zi, soarele era sus pe cer, iar cand se uita la ceas, sa lesine, nu alta: ora 12.10!... Nervos, da ochii roata dupa Maria; brusc, vede un biletel langa el, pe perna: 'Ioane, trezeste-te!... E ora 4 si 30 de minute!'...



Ion si Maria, proaspat casatoriti... Vasile, prieten bun de familie, se hotaraste sa plece in Spania, la 'capsuniada'. Seara, vine si ii anunta pe Ion si Maria de planurile lui, la care Mariei i se pune pata ca vrea sa mearga si ea...
Ion, disperat, ii spune Mariei:
- Fa, Marie!... Esti nebuna?!?... Abia ne-am luat si tu vrei deja sa pleci cu Vasile in Spania?!?...
- Lasa, ma' Ioane, ca asa fac si eu ceva bani, ca sa traim fericiti!...
Ion se lasa convins... Vine ziua plecarii... Ion ii conduce pe Maria si pe Vasile la autocar... Il trage deoparte pe Vasile si ii spune:
- Asa cum o iei, asa o vreau si asa sa mi-o aduci inapoi!...
Bat palma ca doi prieteni buni si se despart...
Ajuns in Spania, Vasile ii scrie lui Ion:
'
Draga Ioane,...
Punctul 1: Noi - ajuns bine in Spania...
Punctul 2: Eu culcat putin cu Maria...
Punctul 3: Ce spui tu de ... punctul 2?!?
'
Ion primeste cu bine scrisoarea lui Vasile si, fara a mai sta pe ganduri, ii raspunde:
'
Punctul 1: Eu bucur mult ajuns bine Spania...
Punctul 2: Maria mea are SIDA!...
Punctul 3: Ce spui TU de ... punctul 2?!?