WTFCS Community | Gaming community @ since 2011

Full Version: Bancuri
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
1.Blonda

Bula intr-o zi ii spune mamei sale:
-Mama,ieri,dupa ce ai plecat,a venit o blonda buna acasa si tata a dus-o in camera si…..
-Si spune-o cand e taicato de fata.
Trece ceva vreme si vine tatal sau acasa:
-Bula,nu ai ceva sa ii zici la mama?
-Mama,ieri,dupa ce ai plecat,a venit o blonda buna acasa si tata a dus-o in camera si a trantit-o jos cum te-o trantit pe tine postasul!

2.Picaturi pt. ochi

Nevasta lui Bula isi pune picaturi in ochiul sting, apoi, in cel drept si la sfirsit, intre picioare.
- Esti nebuna? Acolo, de ce pui? O intreaba Bula, siderat de
gestul ei.
- Cum de ce? Raspunde femeia.. A trecut multa vreme de cind nici
ea n-a mai vazut nimic!

3.Ochelari de vedere

Vecinii lui Bula au un nou nascut. Din nefericire acesta s-a nascut fara urechi. Cand familia lui Bula este invitata la vecini pt. a vedea copilul, tatal lui Bula il ia de-o parte si-i explica:
- Copilul asta e marea lor bucurie, il doresc de mult! Daca spui ceva despre urechile lui te bat de te rup!
- Am inteles, zice Bula.
Cand ajung in casa vecinilor si dau cu ochii de copil, Bula zice entuziasmat mamei copilului:
- Vai ce copil frumos! Mama rasufla usurata.
Bula continua:
- Ce manute dragalase, ce picioruse frumoase… si ce ochi frumosi! Ce-a zis doctoru’, vede bine?
Mama:
- Da, vede bine, de ce intrebi?
- Pentru ca daca va trebui sa poarte ochelari, a belit-o!

4.Porcii

La şcoală, la ora de fizică, îi întreabă profesoara pe elevi de unde vine curentul. Toată lumea rămîne liniştită, numai Bulă cu mîna pe sus. Profesoara îl întreabă:
- Spune, Bulă, ştii de unde vine curentul?
- Da, din cocină.
- Cum aşa, Bulă, din cocină?
- Păi, de fiecare dată cînd ni se ia curentul, tata spune: “Iar ne-au oprit porcii ăia curentul!”

5.La dans

Bulă invită o fată la dans. Pe la jumătatea piesei tipul realizează cu surprindere că ea părea să se faca din ce în ce mai înaltă… şi mai înaltă… şi mai înaltă!
- Iartă-mă, de ce am oare impresia că te înalţi mereu? întreabă Bulă cu oarece spaimă în glas.
- Am un picior de lemn şi mă învârţi în sensul în care se deşurubează!

6.Primul sarut

Bula vine acasa:
– Mama, astazi pentru prima data am sarutat o fata pe buze…
– Da? Si ea ce a spus?
– Habar n-am. Mi-a astupat urechile cu picioarele!

7.Pisica

Bula tradu in engleza “Pisica a cazut in apa si s-a inecat.”
Bula:
- E foarte simplu doamna profesoara…”The cat catapultum in water glugluglu and no more miau miau..

=)) :))