[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






Becali isi toarna cenusa in cap: "Eu sunt de vina! Filosofia mea e total eronata!"
Author : Giacomo, Category : Sport, 0 Replyes, 951 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
Staff Ts3
 
344
POSTS
104
THREADS
20
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 3.44[w]
03-04-2019, 06:59 PM
#1
Gigi Becali, finantatorul celor de la FCSB, sustine ca este principalul vinovat pentru situtatia in care se afla echipa.


Latifundiarul spune ca filosofia lui despre fotbal a facut ca echipa sa nu aiba forta si sa ajunga sa nu poata invinge ultimele clasate din Liga 1.


Becali marturiseste ca a invatat, in sfarsit, de la Dan Petrescu si ca a descoperit de ce acesta are mai mereu rezultate bune.

"Am stat 15 ani in fotbal si mi-am dat seama ca nu pot sa fac fotbal. Cand m-am lasat pe mana altora aveam 35 de milioane de euro paguba. Ce sa mai spui? Astia nu sunt fotbalisti! Astia pe care ii bate Voluntariul si Chiajna!

Asa e concluzia mea, nu avem echipa puternica! Avem niste jucator tar-tar. La fotbal e razboi, iar noi avem fotbalisti de floricele. La fotbal nu mai merge cu floricele. Noi nu avem fotbalisti puternici. Avem jucatori cu o valoare cat de cat, cu un pic de talent, dar care nu sunt barbati puternici.
Acum mi-am dat seama, ca nu stiam ce face Dan Petrescu. A zis ca nu poate sa ia jucatori de 15-20 de milioane de euro, asa ca ia jucatori puternici si se apara. E o filosofie foarte sanatoasa. Trebuie sa nu primesc gol. Daca dau, e 1-0 si castig. Daca facem alta filosofie a lui Becali, ca eu am adus jucatorii.. Vina e a mea. Eu am adus jucatorii, nu Teja si Dica. Eu i-am adus pe Stoian si Matei, jucatori fara putere, care fac floricele si luam 3 de la Voluntari. Asta e filosofia lui Becali, total eronata si perdanta", a spus Becali la ProX.
Regulament Forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.
You are not allowed to view links. Register or Login to view.


Messages In This Thread
Becali isi toarna cenusa in cap: "Eu sunt de vina! Filosofia mea e total eronata!" - by Giacomo - 03-04-2019, 06:59 PM

Forum Jump: