[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






[NEWS] Sony a prezentat oficial noul controller pe care îl va lansa odată cu PlayStation 5.
Author : mihay111, Category : Stiri gaming, 0 Replyes, 546 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
Moderator
     
577
POSTS
452
THREADS
190
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0.15[w]

Suit Member
04-19-2020, 07:32 PM
#1
Sony a prezentat oficial noul controller pe care îl va lansa odată cu PlayStation 5. Cum arată

[Image: sony-a-prezentat-oficial-noul-controller...size1.jpeg]
În sfârșit, pasionații de gaming pe consolă pot vedea un mic preview din ceea ce Sony pregătește pentru PS5.

Sony a prezentat oficial câteva imagini cu ceea ce va fi noul controller dedicat viitorului PlayStation 5, consolă așteptată deja de câțiva ani de gameri.

Compania va trece de la DualShock 4 la controllerul DualSense, care va păstra toate lucrurile pozitive de la predecesorul său, dar va veni cu funcționalități noi și un design mai modern.
„În urma discuțiilor pe care le-am avut cu dezvoltatorii noștri, am ajuns la concluzia că multe jocuri nu s-au cocentrat pe posibilitatea de a aduce interactivitate touch”
„Pentru PS5 avem posibilitatea de a le oferi creatorilor de jocuri flexibilitatea de a explora și zone noi pentru controller”
„Acesta este motivul pentru care am introdus haptic feedback, care aduce mai multe sezații speciale atunci când joci”
„De asemenea, pentru butoanele L2 și R2 am introdus posibilitatea de a avea un feedback de tensiune, la fel cum simți când tragi cu arcul cu săgeți”, au declarat oficialii Sony.
Controllerul nou va avea și un microfon integrat, ceea ce înseamnă că elimină necesitatea unui headset în timpul jocurilor.

sursa: You are not allowed to view links. Register or Login to view.


Messages In This Thread
Sony a prezentat oficial noul controller pe care îl va lansa odată cu PlayStation 5. - by mihay111 - 04-19-2020, 07:32 PM

Forum Jump: