[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






PROBLEMA!
Author : SkIRoO, Category : Probleme, 12 Replyes, 3202 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
Singuratic
         
1,039
POSTS
87
THREADS
110
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0.33[w]

1K
02-19-2013, 11:50 PM (This post was last modified: 02-19-2013, 11:53 PM by SkIRoO.)
#1
Buna seara/ziua,

*Am o problema cu internetu banuiesc eu... si cu jocul cs 1.6

*Deci sa va explic..:

- intru pe server [orice server] joc 5-10 min ok dupa aproximativ 10 min incepe sa faca figuri....
- incepe sa se blocheze pt 2-3 secunde dupa care isi revine si asa se repeta din 5 in 5 minute ...
- nu am deschis absolut nimic doar cs-ul... dar sunt zile cand merge impecabil...
am setat si acolo la setpriority sau cva de genu pe 1 cpu dar tot asa face....

Am pus si un test cu viteza care o am ...

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Pc meu este bun este ingrijit curatat la saptamana de praf etc pasta pe procesor pun la luna .... am configuratie buna quad core 4gb ram video sli 2gb temperatura in carcasa sta la 18-25 c*....

nush ce are X(X(X(

Deci ma puteti ajuta cu vreo idee? va rog! :((
You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Incepator
 
4
POSTS
1
THREADS
0
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0[w]
02-20-2013, 12:23 AM
#2
In primul rand: de ce **** pui pasta pe procesor la luna? Aia pui cand ii scoti colerul. Si ca sa l cureti de praf ori iti iei un spray cu aer comprimat ori sufli... NU il scoti mereu
Ce cs ai? Steam sau nonSteam. Vezi ca la steam s a facut un update si nu mai merge cs la majoritatea, trebuiesc bagate niste setari...

Daca ai nonsteam uita te la fps vezi la cat sta... Daca zici ca se blocheaza la 5-10 minute odata probabil nu e de la cs. Dai un disk cleanup/defragmente. Daca nu ai antivirus, intaleaza ti cat mai repede unul si dai scan la tot hardul.

Dai reply cu ce ai facut din astea
Regulament forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Singuratic
         
1,039
POSTS
87
THREADS
110
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0.33[w]

1K
02-20-2013, 12:33 AM
#3
1 am steam!
2 stiu ce setari trebuiesc facute
3 stiu ca s-a facut un update idiot dar facea si inainte de ultimul update asa...
4 am 100-101 fps constant
5 nu am antivirus dar am schimbat win acum 5 zile...

Colerul il scoat pt ca am pasta indeajuns ..... :D si pana la urma tot fac curat in el...
You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Loading....
         
2,635
POSTS
723
THREADS
60
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0.02[w]

1K
02-20-2013, 08:23 AM
#4
Daca cumva cand ti se blocheaza iti scrie sus in dreapta "cl_flushentitypacket" problema este "ori primesti ori trimiti pachete de date mari..dar in special in cs cand scrie asa primesti pachete de date prea mari sau prea multe ;)...sper ca te-am lamurit cu ceva :) :D "
Regulament forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Fondator WtfCs
             
5,980
POSTS
398
THREADS
3031
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 19[w]

Drunk MemberDrunk MemberGamer8Y1K5K
02-20-2013, 10:06 AM
#5
Mare grija cu pasta pe procesor sa nu pui in exces. Verifica in primul rand starea hard diskului, de aici poate fi problema ta. Hardul poate avea bad-uri sau poate ca e pe duca.
Link-uri utile:
Regulament Forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Regulament Chatbox: You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Lista atributii staff: You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Tutoriale utile: You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Topic inactivitate: You are not allowed to view links. Register or Login to view.


You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Singuratic
         
1,039
POSTS
87
THREADS
110
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0.33[w]

1K
02-20-2013, 01:12 PM (This post was last modified: 02-20-2013, 01:15 PM by SkIRoO.)
#6
Va multumesc ca incercati sa ma ajutati!

Dark am inteles ce ai zis dar am modificat cl_updatarate si cl_cmdrate de 1000 de ori in toate felurile posibile tot asa face! se blocheaza si apare aia in coltul din dreapta sus cu rosu...
am cl_updaterate 101 si cl_cmdrate 101....daca le las default se mai blocheaza dar nu asa des...parerea mea este ca am pierderi de date undeva.....
se poate sa fiu flodat? si din cauza aia sa pierd date?

Dey pasta pun exact cat trebuie ! procesorul meu nu a depasit 40 *c niciodata! stiu ca daca pui prea multa impiedica caldura si se creeaza un efect de sera si il pot praji :)) ,
In legatura cu hdd are 3 ani jumatate... zici mai sus sa verific starea lui...cum fac asta? :) exista vreun program cva?...
You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Junior
 
120
POSTS
23
THREADS
0
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0[w]
02-20-2013, 02:52 PM
#7
incearca asta You are not allowed to view links. Register or Login to view. sau asta You are not allowed to view links. Register or Login to view. .
Regulament forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Nice One !
 
549
POSTS
265
THREADS
0
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0[w]
02-20-2013, 03:33 PM
#8
Degeaba , aceeasi problema o am si eu. Mai trebuie sa incerc decat schimbarea Windowsului . Asteapta vreo cateva zile , s-ar putea sa nu iti mai faca .
Regulament forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Loading....
         
2,635
POSTS
723
THREADS
60
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0.02[w]

1K
02-20-2013, 06:40 PM
#9
"cl_flushentitypacket" deci asta fiind problema nu ai ce face decat sa astepti.O sa isi revina.Si ar fi recomandat sa iti schimbi cablul de internet.Am patit si eu asa.Toata treaba asta nu are legatura cu PC-ul este de la internet.
Regulament forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Singuratic
         
1,039
POSTS
87
THREADS
110
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0.33[w]

1K
02-21-2013, 12:38 PM (This post was last modified: 02-21-2013, 12:40 PM by SkIRoO.)
#10
THX ALL!

Se pare ca dark are dreptate :D

Am gasit pe net un coment legat de problema mea si zice cam asa:

1. Daca ai setat rate 25000 cl_cmdrate 101 si cl_updaterate 101 si nu iti face figuri inseamna ca netu nu poate trimite rate 25000 [chiar daca ai setat 25000] si trimite undeva intre 15000-20000.

2. Daca ai setat rate 25000 cl_cmdrate 101 si cl_updaterate 101 si iti face figuri inseamna ca netu chiar trimite rate 25000 si este prea mult se ingreuneaza legatura dintre server si pc!

In legatura cu problema mea ramane sa micsorez ratele , am pus 20000 si vad ca nu mi se mai blocheaza! :X:D

Comentul era in engleza si asta am inteles eu din el cu toate ca nu stiu engleza la perfectie! :))

Eu zic sa nu dati TC! daca mai am probleme tot aici o sa postez! :-"

SandjoKK habar nu am sa folosesc programele alea... :D
You are not allowed to view links. Register or Login to view.


Forum Jump: