[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






Stiai ca ... ? Google Glass ..
Author : Destroyer, Category : Știați că..., 0 Replyes, 508 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
STARBOY
       
1,714
POSTS
1,354
THREADS
650
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 1.64[w]

8YDrunk Member1K
12-05-2013, 04:17 PM
#1
Programatorii romani de la AMA, o firma din aceeasi familie cu Ubisoft, au creat Escape, primul joc din lume scris nativ pentru Google Glass :

Putine au fost tehnologiile care m-au impresionat atat de tare precum Google Glass. Nu se compara cu nimic din ce-ai incercat pana acum. Sunt ciudati, dar in sensul bun al cuvantul, si iti dau senzatia ca te afli intr-un film SF, in care peste realitatea din jurul tau se proiecteaza o alta, cu cifre si indicatii.

Seamana oarecum cu casca lui RoboCop, care il ajuta sa numere oamenii din jur, sa estimeze distantele si sa se orienteze mai bine in spatiu. Poate ca vorbeste entuziasmul din mine, insa de multa vreme n-am trait un moment "wow" atat de sincer precum cel in care am probat ochelarii.

Google Glass e gadgetul care are potentialul sa revolutioneze tehnologia, daca te intrebi ce urmeaza sa folosim dupa ce ne plictisim de smartphone-uri.

Un programator roman, primul din lume care a scris un joc special pentru Google Glass:

Am testat ochelarii la sediul AMA din Bucuresti, o companie din acelasi grup cu Ubisoft si Gameloft. Multinationala, franceza la origine, dezvolta la studioul romanesc o buna parte dintre aplicatiile si jocurile mobile din portofoliu. Cei aproape 40 de programatori si testeri romani sunt top developeri pentru Google si parteneri oficiali ai Samsung, Sony si Microsoft.

Imagini : You are not allowed to view links. Register or Login to view.
Regulament forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.


Forum Jump: