[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






[Tutorial]No Lag GTA SAN
Author : SaTaNa99, Category : Tutoriale, 0 Replyes, 1611 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
fondator rsp.wtfcs.com
 
421
POSTS
150
THREADS
0
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: -0.01[w]
01-09-2014, 11:37 AM
#1
» Salut, azi va voi prezenta un tutorial prin care puteti scapa de LAG în GTA SA printr-un program numit GameGain2. Pentru început va voi arata niste setari pentru GTA, bineînteles pe care trebuie sa le aveti.

Options » Display Setup » Advanced
DRAW DISTANCE (trebuie sa fie la MINIM, în concluzie 0 liniute)
FRAME LIMITER (OFF)
WIDESCREEN (OFF)
VISUAL FX QUALITY (LOW)
MIP MAPING (ON)
ANTI ALIASING (OFF)
RESOLUTION (800 x 600 x 16) » Aceasta rezolutie este recomandata celor cu LOW PC.

Bun, sa trecem la urmatorii pasi. Dupa ce am Descarcat Programul GameGain2, îl dezarhivam apoi Instalam Programul.

LINK DOWNLOAD GAMEGAIN2: You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Prima data instalati acel program care are ca iconita un CD. Dupa aceea înstalam si Patch-ul, acesta fiind în stânga programului GameGain2. Acesta va aparea ca fundal cu Rosu. Tot ce trebuie sa faceti este sa deschideti Patch-ul si sa apasati "PATCH" (si gata, dar înca nu îl închideti!)

Bun, acum deschidem GAMEGAIN2, trebuie sa apara ceva în gen: You are not allowed to view links. Register or Login to view. » El este setat la "FAST" noi îl setam la "FASTEST" dupa care apasam "GO". Lasam sa se încarce dupa care ne va aparea "YES" si "NO" noi vom da YES pentru restartarea PC-ului. Dupa lag-ul va disparea.



Multumesc pentru atentie, sper ca v-am fost de ajutor. Asta a fost, ATENTIE: urmariti pasii cu atentie pentru a nu gresi ceva.
Regulament forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.

You are not allowed to view links. Register or Login to view.


Forum Jump: