[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






Gest urât al lui Ronaldo la adresa portarului lui Torino,
Author : Giacomo, Category : Ştiri, 0 Replyes, 503 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
Staff Ts3
 
344
POSTS
104
THREADS
20
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 3.44[w]
12-16-2018, 02:06 PM
#1
You are not allowed to view links. Register or Login to view.

Cristiano Ronaldo e aspru criticat în Italia, după modul în care s-a bucurat după golul înscris în partida cu Torino. Portughezul a intrat cu pieptul în goalkeeperul gazdelor.

Ronaldo a înscris golul cu numărul 5000 al lui Juve, în toată istoria sa,  chiar în Derby della Mole, scor 1-0 pentru "Bătrâna Doamnă". După penaltyul executat, lusitanul s-a dus cu pieptul în faţă lovindu-l uşor pe Ichazo, portarul rivalei din oraş. Arbitrul a sesizat şi i-a acordat galben lui CR7, considerând că a provocat.

 

"A fost un meci bun, pe un teren greu. Am marcat golul cu numărul 5000 pentru Juventus? Mă bucur, dar meritul e al întregii echipe. Ne-am creat mai multe ocazii şi meritam să învingem. Ichazo? A apărat bine, dar am tras tare la penalty şi am înscris. Acesta e singurul lucru care contează", a spus Ronaldo după meci.

Modul ostentativ în care s-a bucurat după gol l-a deranjat şi pe Mario Balotelli, atacantul lui Nice, care e de părere că, în măsura în care el ar fi fost implicat într-o astfel de secvenţă, ar fi fost stigmatizat de toţi.

"Dacă aş fi făcut eu aşa ceva, ciaaaaoooo", a scris vârful pe o reţea de socializare.
Regulament Forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.
You are not allowed to view links. Register or Login to view.


Forum Jump: