[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






Sepsi s-a întărit în atac pentru play-off. Transferul reuşit pe ultima sută de metri
Author : Giacomo, Category : Sport, 0 Replyes, 800 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
Staff Ts3
 
344
POSTS
104
THREADS
20
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 3.44[w]
02-26-2019, 01:35 AM
#1
Cu câteva ore înainte de finalul perioadei de transferuri din Liga 1
conducerea lui Sepsi Sf. Gheorghe a reuşit să-l achiziţioneze pe Andrei Sîntean, de la Slavia Praga.


Deşi iniţial se părea că este vorba despre un împrumut, atacantul de 19 ani a fost luat definitiv de gruparea din Sf. Gheorghe. 
Jucătorul pe care cehii l-au transferat în 2017, de la ACS Poli Timişoara, 
a evoluat ultima oară în liga a doua cehă, la Viktoria Zizkov, sub formă de împrumut. A marcat un gol, în 10 apariţii.
Mutarea a fost confirmată de directorul sportiv al lui Sepsi, Janos Bokor, care a precizat că 
Eugen Neagoe mai avea nevoie de un atacant. 
Însă nu ca înlocuitor pentru Tandia, despre al cărui eventual transfer s-a vorbit insistent în ultima perioadă.
"E transfer definitiv, nu împrumut. Acum așteptăm să primim ok-ul pentru transfer. 
Ne-am înțeles, băiatul e la Sf. Gheorghe. Ni l-am dorit mult, pentru că avem mare încredere în el. 
Mai aveam nevoie de un atacant.
E un jucător cu un potențial mare. Ne va ajuta mult, chiar dacă în ultima vreme nu prea a jucat. 
Nu a uitat fotbalul, este tânăr, un fotbalist care pe viitor poate ajuta naționala mare", 
a spus Bokor pentru Gazetă.
Sepsi a reuşit să se califice în play-off la doar al doilea an petrecut în Liga 1.
Cu o etapă înainte de finalul sezonului regulat, covăsnenii sunt pe locul 5, cu 37 de puncte.
Regulament Forum: You are not allowed to view links. Register or Login to view.
You are not allowed to view links. Register or Login to view.


Forum Jump: