[CAMPANIE STAFF]Cautam moderatori si designeri activi!
Welcome to WTFCS Community Forums!
Servere gaming la super-preturi! [HOSTING SERVICE]
-->






[PAWN] Double RP
Author : mihay111, Category : Tutoriale, 0 Replyes, 798 Views
EVALUATE THIS TOPIC
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Guest(s)
Moderator
     
577
POSTS
452
THREADS
190
REPUTATION
Male
Sex

WtfCs Coins: 0.15[w]

Suit Member
05-31-2020, 05:01 PM
#1
Mergem la functia "public PayDay" iar dupa mesajul cu informatiile despre payday-ul primit adaugam asa :

Code:
new h,m,s; // variabile de care ne vom folosi sa aflam ce ora este
gettime(h,m,s); // obtinem si stocam timpul in variabilele definite mai sus
Acum, dupa ce am aflat timpul, punem niste conditii si un mesaj daca este nevoie :

Code:
if(h == oradorita && m == 0)
{
   PlayerInfo[playerid][pExp] ++; // inlocuiesti cu variabila ta prin care citesti punctele de respect
   SendClientMessage(playerid, -1, "Ai primit doua puncte de respect ora aceatsa . Felicitari !"); // mesajul trimis player-ului la acea ora
   return 1;
}
[b]Asta este tot . Pentru a pune mai multe ore pui mai multe conditii , de exemplu :[/b]

Code:
if(h == oradorita && m == 0 || h == adouaoradorita && m == aldoileaminutdorit) // si tot asa
[b][b]Dar atentie, nu face linia prea mare pentru ca nu va fi suportata si iti va face probleme , daca vrei sa pui multe ore , o faci pe doua linii , daca vrei sa pui 5/6 ore e ok pe o linie , in fine, cred ca ai inteles .
[/b]
[/b]

 
[b][b]ATENTIE : In loc de oradorita vei pune ora la care vrei sa se dea doua puncte . Daca de exemplu vre la 8:00 PM vei pune 20 , daca vrei la 8:00 AM vei pune 8 .[/b][/b]

[b]creat de NoNamed
[/b]


Forum Jump: